23 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Giyinmek Erdemdir

İnsanların çıplak gezmesi, bizim öz kültürümüzde ve inancımızda, olmayacak bir şeydir. Ancak Avrupa insanının sınırsız hayat anlayışı onları felakete sürüklemektedir. Bizim öz kültürümüz olan tesettür bizim için çok kıymetlidir. Müslüman atalarımızın mirası olan tesettür, örtünme anlamına gelmektedir. El, yüz ve ayaklar hariç bütün vücudun kapandığı tesettür anlayışı, bizi tanıtan bir kültürdür. Binlerce yıldır tesettur-giyim ile dünyaya inancımızı tanıttık. Avrupa yüzlerce yıl, tesettür giyim anlayışını benimsemek zorunda kaldı. Huzurlu giyimin diğer adı olan tesettür giyim, huzurlu ve inancına göre giyinmek isteyenler için alternatiftir.

Tesettür Giyim Diğer Modalara Benzemez

Dünyadaki moda çeşitleri, atalardan kalma giyim şekli veya günümüz Avrupa giyim tarzından oluşmaktadır. Günümüz Avrupa giyim tarzında çıplaklık, transparan ve dekolte giyim ön plandadır. Bizim öz kültürümüze ters olan bu giyim şekli, öz kültürümüze terstir. Bizim için üretilen ferace tarzı giysiler, son derece önemlidir. Uzun giyim tarzı olan ferace giysiler, başörtüsü ile takım olmaktadır. Birçok modelde üretilen tesettür ferace giysiler, aradığınız özellikleri sunmaktadır.

En İyi Üretim Şekliyle Tesettür Giysiler Üretilmektedir

Tesettür giysi çeşitleri tesettür abiye ve tesettür pardesü ürünleri, birçok modelde üretilmelidir. Ayrıca tesettür tunik ve tesettür pantolon çeşitleri de tesettür sınırlarına göre üretilmelidir. Yırtmaçsız ve ayaklara kadar olan tesettür etek çeşitleri, tesettür severlere sunulmaktadır.

Kullanışlı olması nedeni ile tesettür etek çeşitleri, başörtüsü ile takım oluşturmaktadır. Yaşadığımız coğrafyada tesettür etek, bizim öz kültürümüz yansıtmalıdır. Başörtüsü ile tesettür abiyeve tesettür pardesu çeşitleri takım oluşturmalıdır. Tesettür pantolon çeşitlerinin üzerine tesettür tunik giyilmelidir. Dar pantolon üzerine başörtüsü tesettür değildir.

Aradığınız Modelleri Çeşitli Bir Şekilde Üretmektedirler

Öz kültürümüzle bağdaşan tesettür abiye çeşitleri ile tesettür pardesü çeşitleri, yeni modelleri çıkmaktadır. Başörtüsü ile takım olan tesettür tunik çeşitleri, tesettür kurallarına uymalıdır. Tesettürde önemli olan tesettür pantolon ve tesettür tunik çeşitleri, Avrupa modasından farklı üretilmelidir. Avrupa’dan farklı bir şekilde giyinmek için, tesettürlü giyinmeliyiz. Birçok model ile örtünmek isteyenler için birçok fırsatlar vardır. Örtünmeyle beraber anılan edep ve haya, tesettürlü giysilerle beraber çok daha güzel bir bütünlük oluşturmaktadır.

Moda Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü