23 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

NAKLİYAT VE TAŞINMA SÜRECİ

Nakliyat, ev veya ofis taşınmalarında, var olan eşyaların yeni ev ya da ofisler içerisine taşınması ve yerleştirilmesi işlemlerinin tümüne verilen addır. Taşınma hizmeti sayesinde, insanlar zaman kaybetmeden mekan değişikliği yaratır ve problemleri ile uğraşmak zorunda kalmaz. Nakliyat ve taşınma süreci içerisinde hem firmalara hem de müşterilere görevler düşmektedir.

Taşınma süreci iki aşamadan meydana gelir. Bunlar; planlama ve planın uygulanmasıdır. Planlama süreci, uygulamanın nasıl olacağını kapsamlı bir şekilde ortaya koyar. Müşterilerin taşınacak eşyalar hakkında detaylı bilgi vermesi, taşınılan yere gidilecek mesafe ve gerekecek araçlar, kaç kişinin çalışması gerektiği ve ne kadar süre içerisinde tamamlanmasının gerektiği gibi bilgiler müşteriden alındıktan sonra firma bir plan oluşturacaktır. Bu plan, müşteri için de uygun olduğu takdirde uygulama aşamasına vakit kaybetmeden geçilir. Uygulama esnasında öncelikle eşyalar ambalajlar yardımı ile paketlenir. Kırılacak eşyalar ayrı şekilde belirtilir. Beyaz eşyaların yapıştırıcı ile paketlenmemesine özen gösterilmelidir. İz kalmaması ve hasar olmaması için farklı ambalajlar tercih edilir. Sonrasında kapalı kasaya sahip olan araçlara eşyalar yüklenir ve yeni mekana götürülür. İş burada bitmeyecektir. Evden eve nakliyat hizmetinde eşyaların yerleştirilmesi de dahildir. Hatta gerekirse montaj da yapılmalıdır. Ankara bu konuda oldukça gelişmiştir. Ankara evden eve nakliyat firmaları, hangi ilçeden ilçeye olursa olsun taşıma işlemini yapar. İstanbul da artan nüfusa bağlı olarak evden eve nakliyat yapmaktadır. Beylikdüzü evden eve nakliyat firmaları örnek olarak gösterilebilir.

Nakliyat ve taşınma süreci içerisinde firma ve müşteri arasında iletişim devamlı sağlanabilir olmalıdır. Sonradan bir değişme ve problem durumunda ne yapılması gerektiği bilinmeli ve zaman kaybetmeden nakliyat başarı ile tamamlanmalıdır. Bunun için de gerçekten işini iyi yapan firmalar seçilmelidir.

Güncel Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü