23 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

NOKTA SAÇ BAKIMI ÖNERİLERİ

Hiç şüphe yok ki saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için çok önemlidir. Saçlarımız güzelliğimizin büyük bir parçası olduğundan, hair care bakımlara da oldukça fazla vakit ayırırız. Hiç kimse Damaged hair yıpranmış saçlar arzu etmez. Öyleyse saçlarımızın daha sağlıklı ve güzel görünebilmesi adına bazı bakım tekniklerini uygulamamız gerekmekte. Çok da zor olmayan tercihler ve küçük dokunuşlarla saçlarınız eskisinden daha canlı, görüntüsü ise muhteşem olacak.

En önemli şey saçlarınız için doğru şampuanı kullanıyor musunuz sorusunun cevabıdır. Doğru şampuanı seçmek için saçınız hakkında bazı detayları bilmeniz gerekmekte. Saçlarınız yağlı mı, fazla mı kuru, ince telli mi yoksa dolgun mu, kepek sorununuz var mı, sorularını yanıtladıktan sonra cevabınıza uygun, kaliteli bir şampuan tercih ederek sorunun büyük kısmını halledebiliriz. Saç kremi kullanmak da çok önemlidir. Özellikle bayanlar için önemli olan bir husus, saç kremi uzun saçlarınızın taranmasını da kolaylaştıracaktır.

Doğru şampuan ve saç kremi seçtikten sonra, saçlarınızı daima ılık su ile yıkayın. Soğuk suyun saçlara parlaklık verdiği söylenilmektedir. Eğer soğuk su ile saçınızı yıkayacaksanız soğukluğun aşırı olmamasına dikkat edin ve yıkama süresini sınırlı tutun. Çok sıcak su saçlara ve saç derisine zarar verebilir. İlave olarak saç diplerinize masaj uygulamak da önemlidir. Duş esnasında üç-beş dakika yapacağınız hair care şampuanlı masajla kan dolaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Ve saçınızı her gün yıkamayın. İki yıkama arasında da uzun zaman beklemeyin. Haftada üç gün saçların yıkanması yeterli olacaktır.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka tarayın. Ancak kullandığınız tarağın ucuz ve kalitesiz olması saçlarınıza zarar verebilir. Yıkama sonrasında saçlar kuruyana kadar zayıf durumda kalmaktadır. Ve son olarak mümkün olduğunca jöle gibi kimyasal maddeleri saçınızdan uzak tutun.

Kadın Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü